קורס צילום אורבני

מהו צילום אורבני?

צילום עירוני הוא מונח מאד רחב המתאר צילום המציג את כל ההיבטים של הסביבה האורבנית תוך שילוב של אלמנטים מסוגות אחרות של צילום כגון: צילום פורטרטים, אמנות, נוף ואדריכלות וכן צילום לעיתונות.

כדאי לא להתבלבל בין צילום אורבני לצילומי רחוב. מדובר בשתי סוגות שונות. בעוד צילום רחוב מתמקד בתמונות גלויות של אנשים בלבד, צילום עירוני, לעומת זאת, עשוי להיות גלוי או לא, ואינו מוגבל לצילום אנשים, אלא יכול להתמקד בכל אלמנט אחר של עיר מארכיטקטורה, צילומי נוף, צילומי פעולה ועוד.

מספר טיפים לצילום אורבני טוב

תמונה אורבנית טובה לא חייבת תמיד להיות בשחור לבן

אנחנו נוטים לחשוב שפילטר שחור לבן או ספיה הוא התשובה לצילום דרמתי שימשוך הרבה תשומת לב. אבל לא תמיד זו התשובה.

העיר מלאה בצבעים שונים, אורות ניאון, רמזורים ותנועת מכוניות. לפעמים העצמה של הצבע והתמקדות בו יכולה להביא לתוצאות מעולות. תחשבו מה הסיפור שאתן רוצות להעביר. 

ניתן הפילו להשתמש במעט תעוזה ולהפיק המרב מהתפרצויות צבע בסביבה האורבנית. החל מאדם הלבוש בצבעים נועזים, כתם דשא ירוק או עץ סתוי באדום וכתום על רקע של צבעים ניטרליים.

ערכו ניסויים עם התמונה שלכן תוך כדי העריכה כדי להגיע לתוצאה הרצויה ולאו דווקא להיות עם יד קלה על הדק השחור לבן. או מראש, חפשו את האובייקט הצבעוני שתופס לכן העין וחשבו איך להדגיש אותו.

תחפשו את המסגרת

ניתן למצוא אינספור פרטים בערים. הצורניות, הרקעים וחזיתות הבניינים יכולים למשוך את העין. אנחנו צריכים לחשוב על הקומפוזיציה שלנו.

דרך מקורית לעשות זאת היא על ידי מסגרות ובעיר אנחנו יכולים למצוא המון צורות שונות כדי לעשות זאת. גדרות, חלונות, סורגים, דלתות, עמודי תאורה. כל אלה עם הפוקוס הנכון ומעט חשיבה מחוץ לקופסא, יכול ליצור קופסא מאד מעניינת לתמונה שלנו.

תנועה

צילום אורבני מתמקד בסביבה העמוסה של העיר. לנסות לתפוס תנועה של כלי רכב ואנשים יכולים להיות נושא מרתק לתמונה.

אנחנו יכולות לעקוב אחרי נושא הצילום שלנו ולהשאיר אותו בפוקוס תוך שהרגע מטושטש ובתנועה. צילום אקשן כזה יכול להעביר זמן, מקום, רגש ולהוביל לתוצאה מקורית ומעניינת. 

צורניות

בצילום אורבני אנחנו רוצות ליצור זרימה ולהדריך את עיני הצופה כאשר הן משוטטות על כדי הפריים הגמור.

תמיד טוב וכדאי לשמור על היסודות של הקומפוזיציה, חזית ברורה, עם רקע שמדגיש את נושא הצילום. 

בנוף עירוני הצורניות יכולה לעזור לנו ולשמש בסיס. צורות הבניינים והארכיטקטורה למשל יכולים ליצור צללים, או אפילו מעין חיצים שידריכו את העין. 

שעת הזהב

שעת הקסם היא מיד לפני השקיעה או מעט אחרי עלות השחר. מדובר בזמן המושלם לצילומי נוף אורבני. בשעה זו של היום, הברק החם הייחודי יכול לשנות את המראות בעיר עם צבע וצל.

זהו זמן מושלם ללכוד את גורדי השחקים המתנשאים מעל הנוף עירוני.

נקודות תצפית שונות

נקודת המבט שלך יכולה להיות מגוונת ולספק פרספקטיבה חדשה על סצנה. 

נסו למצוא נקודות תצפית גבוהות יותר: גבעות, מרפסות, חניונים, מרפסות, תצפיות תיירים וגגות בניינים גבוהים. תהיו מופתעות לגלות כיצד רחובות הערים והאדריכלות יוצרים צורות חדשות לגמרי כאשר אנחנו מביטות עליהם מלמעלה. 

נקודת תצפית נמוכה יכולה להיות דרך מצוינת לשחק בקנה מידה ולהציג לראווה מאפיינים עירוניים שהתעלמו מהם. גובה הבניינים, צורת המדרכות, חלונות ראווה ותאורות שונות, צורות של גדרות. המבחר בנוף האורני הוא אין סופי וההשראה נמצאת בכל מקום.

מכללת אימג'

אם את מחפשת תחום עבודה או תחביב בצילום עירוני, אנחנו נשמח לעמוד לשירותך ולהציע לך סביבה דינמית ומעניינת ללמידת התחם המרגש הזה. מכללת אימג' תקבל את פניך ותעזור לך בצעדים הראשונים בתחום. נשמח להיות כאן ולענות על כל שאלה. את מוזמנת לפנות אלינו ולשמוע עוד על הקורסים השונים שלנו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email